• 01

  Sam o sobie

  Czesław Renkiewicz
  Kandydat na Prezydenta
  Miasta Suwałk

 • 02

  Sam o sobie

  Czesław Renkiewicz
  Kandydat na Prezydenta
  Miasta Suwałk

 • 03

  Sam o sobie

  Czesław Renkiewicz
  Kandydat na Prezydenta
  Miasta Suwałk

 • 04

  Sam o sobie

  Czesław Renkiewicz
  Kandydat na Prezydenta
  Miasta Suwałk

Czesław Renkiewicz- kandydat na Prezydenta Miasta Suwałk

W Suwałkach mieszka już prawie 40 lat. W 2006 rozpoczął pracę w Urzędzie Miejskim w Suwałkach jako Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Suwałki. A w 2010 i 2014 roku jako bezpartyjny kandydat w wyborach samorządowych objął dwukrotnie stanowisko Prezydenta Miasta Suwałk.

Czesław Renkiewicz jest absolwentem suwalskiego Technikum Mechanicznego, Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu w Białymstoku oraz studiów podyplomowych w zakresie rachunkowości na Politechnice Białostockiej oraz Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, gdzie zdobył kwalifikacje pedagogiczne. Posiada uprawnienia Ministra Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Pracę zawodową rozpoczął w 1980 roku w Zakładach Sprzętu Oświetleniowego „Polam-Farel” w Suwałkach. W latach 1983-1988 pracował w Urzędzie Miejskim w Suwałkach, gdzie współpracował z ówczesnym Prezydentem Miasta Suwałk śp. Józefem Gajewskim. Następnie przez okres 18 lat swoją pracę zawodową związał z Urzędem Skarbowym w Suwałkach, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery urzędniczej – od pracownika po naczelnika urzędu. W międzyczasie – w latach 1994 -2004 prowadził zajęcia w zakresie rachunkowości przedsiębiorstw i finansów w Suwalskiej Szkole Biznesu. Do 2007 roku był Wiceprezesem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oddziału okręgowego w Suwałkach.

Żona Czesława Renkiewicza- Bogusława, magister administracji pracuje w Sądzie Okręgowym w Suwałkach. Mają dwie córki, które mieszkają i pracują w Warszawie. Hobby Czesława Renkiewicza to: żeglarstwo, wędkowanie, praca w ogrodzie.

Czesław Renkiewicz od 12 lat aktywnie uczestniczy w życiu i kształtowaniu naszego miasta. W listopadzie 2006 roku został powołany na Pierwszego Zastępcę Prezydenta Miasta Suwałk. Był najbliższym współpracownikiem śp. Józefa Gajewskiego. Uczciwość, sprawność i kompetencja- tym kierował się od początku swojej pracy w samorządzie. Zabiegał o to by Miasto było coraz bardziej przyjazne dla jego mieszkańców, inwestorów, turystów i przyjezdnych. W wyborach samorządowych z roku 2010 kandydaturę Czesława Renkiewicza poparło 15 222 Suwalczan co stanowiło 71,2% wszystkich głosujących. W 2014 roku w drugiej turze otrzymał 11505 głosów.

 

Czesław Renkiewicz
Kandydat na Prezydenta Miasta Suwałk